ŞEYTANIN TATİLİ BİTTİ…

“Asırlardır atalarımızı, velileri  ve aklını kullanmayanları taşeron gibi kullanıyor ve kullanacak!..”

Şeytan

Adem’i hazmedemeyen şeytan Allah’a karşı gelmiş ve lanetlenmişti…  Sonrasında ne demişti;

“Yemin olsun, onları saptıracağım, onları kuruntulara/hurafelere/anlamını bilmeden okumaya mutlaka iteceğim. Onlara mutlaka emir vereceğim de davarların kulaklarını yaracaklar; onlara muhakkak emredeceğim de Allah’ın yaratışını/yarattıklarını değiştirecekler.” Kim Allah’ı bırakıp da şeytanı yandaş edinirse açık bir hüsrana kesinlikle yuvarlanmış olacaktır. ( Nisa Suresi  4/119)

Şeytan, Davut Peygamber zamanında da, Musa Peygamber zamanında da, İsa Peygamber zamanında da daha önceleri de iş başındaydı. Ama bu sefer iş başkaydı. Allah, Peygamberimiz kanalıyla yeni ve en son Kitabı Kur’an-ı Kerim’i insanlığa sunuyor, Kitap’ında  herşeyi açık açık belirtip, şeytana uymamamızı öğütlüyordu.

Bunu şeytan da biliyordu. Aklını çok iyi kullanan şeytan için yapılması gerekenler aslında çok basitti. Öncelikli olarak insanoğlu’nu Kur’an’dan uzaklaştırmak ve Kur’an’ın okunmasını önlemekti.

Allah, Kur’an’da insanları şeytan için uyarıyordu…

“Ey iman edenler! Şeytanın adımlarını izlemeyin. Kim şeytanın adımlarını izlerse, şeytan ona iğrençlikleri ve kötülüğü emreder. Allah’ın lütuf ve rahmeti üzerinizde olmasaydı, içinizden tek kişi bile asla temize çıkamazdı. Ama Allah dilediğini artırıp temizliyor. Allah her şeyi işitiyor, her şeyi biliyor.”  (Nur Suresi 24/21)

Kolları sıvadı ve işe koyuldu şeytan… İlk iş, insan Kur’an’dan uzaklaştırılacaktı.

Kendi yoluna çektiği insanlar,  Allah’ın Kitab’ından uzak olarak dini şekillendirmeye başladılar. Önce İslamın şartlarını belirlediler. Belirledikleri şartlar içerisinde Allah’ın Kur’an’la ilgili en önemli emirleri  yoktu!  Zaten öyle de olmalıydı.

Allah’ın ilk emri “OKU” islamın şartları arasında olmayacaktı.

Allah’ın defalarca emrettiği “ANLA” islamın şartları arasında olmayacaktı.

Allah’ın bıkmadan usanmadan söylediği  “DÜŞÜN ve AKLET” islamın şartları arasında olmayacaktı.

Allah tarafından defalarca uyarılmamıza rağmen “ÖĞÜT” ve “İBRET” alınmamalıydı!

Şeytan dostu atalarımız işlerini gayet güzel yapıyorlardı!..

Okuyan yok!

Anlayan yok!

Düşünüp akleden, sorgulayan yok!

Öğüt ve ibret alan yok!

Şeytan durmuyordu!.. İnsanların Kitap’tan uzaklaştırılması için işi garantiye almalıydı! Peygamberimizin vefatından yüz yıllar sonra yaşamış  İmam Buhari, İmam Müslim, Ebu Davud, İmam Nesai, İmam Tırmızi, İbnu Mace, İmam Malik ve diğerlerini görevlendirmişti.

Görev belliydi… Kur’an’dan uzaklaştırılan insanlara, Peygamberimizin davranışları(!)  ve sözleri(!) DİN olarak anlatılacaktı… Peygamberimizin  vefatından 200-300 yıl sonra yaşayan bu insanlar, sanki Peygamberimizle beraber yaşamışlar, Peygamberimizin  mahalle arkadaşlarıymış gibi olayları o kadar güzel anlatıyorlardı ki gel de inanma!.. Ve bir Hadis yağmuru başlar… Ara sıra kazalar oluyordu!..  Muhaddislerden birinin dediğini bir diğeri yalanlıyordu… Birinin “peygamberimiz kara demişti.” dediğine bir diğeri “Peygamberimiz ak demişti.” diyebiliyordu… Ama olsun… İnanan  insanlar zaten Kur’an’dan bihaber! Ne okumuşluğu var ne sormuşluğu… Bu muhaddislere göre Peygamberimiz ne söyleyip (!) ne yapmışsa(!)  bugün ki UYDURULMUŞ DİN meydana gelmiş.

Şeytana göre her şey yolundaydı…  Kur’an’dan uzaklaştırılan bu insanları bir de bölüp parçalarsak bir daha iflah olmazlar diye düşünmüştü ! Yandaş kulları kullanarak işe koyuldu… Mezheplere, tarikatlara, cemaatlere ve sonuçta kullara taparcasına böldü!

Oysa Allah nasıl uyarıyordu bizleri Kitab’ında?

“Hep birlikte Allah’ın ipine yapışın, fırkalara bölünüp parçalanmayın; Allah’ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Birbirinizin düşmanı idiniz, Allah kalplerinizi uzlaştırıp kaynaştırdı da O’nun nimeti sayesinde kardeşler haline geldiniz. Ateşten bir çukurun kenarında idiniz; sizi oradan kurtardı. Allah size ayetlerini bu şekilde açıklıyor ki, doğruya ve güzele yol bulasınız.”  (Ali İmran Suresi 3/103)

Yüce Allah, “birbirinizin düşmanı idiniz… sizin kalplerinizi kaynaştırdım ve sizleri KARDEŞ yaptım.”  diye uyarmasına rağmen  şeytan dostu atalarımıza uymuş ve birbirimize tekrar DÜŞMAN olmuştuk.

Allah’ın kulları(!) şeytanın yolunda ve izindeydi! Hemen hemen her şey şeytanın kontrolü altındaydı!

Yüzlerce yıl böyle geçti…

Ne olduysa O geldikten sonra oldu… O, Şeytanın dostlarının dediği gibi dinsiz değil, tam tersine Allah’a herkesten fazla inanan ve güvenendi.  Çünkü O, ALLAH’ın  kitabını OKUYOR, ANLIYOR, DÜŞÜNÜP AKIL  EDİYORDU… Bütün inananların da böyle yapmasını istiyordu.

Emir verdi!.. Bu Kitab’ı herkes anladığı dilden okumalı! Camiler hariç tekke, zaviye ve benzeri yerler kapatılacak!.. Çalışmalara hemen başlanmıştı!

Şeytan dostları ise tatildeki şeytanı uyandırıyorlardı… “İşler fena! Adamın birisi insanların ALLAH’ı ve DİN’i öğrenmesi için çabalıyor… Haberin olsun!” diyorlardı sanırım… Şeytan bu… İnsanları Allah’tan ve dinden çıkarmak için herşeyi yapacaktı. Üzüntüsü;  yüzyıllardır  şeytan dostlarına emanet ettiği uydurulmuş din elden gidiyor, yan gelip yüzyıllardır sürdürdüğü tatili sona eriyordu.

Ve şeytanın tatili bitti!

Bundan sonra işi daha da zor olacak… Allah’ın kitabını OKU‘yan, dinini en iyi şekilde anlayan inananların sayısı her gün artacak.

Ne mutlu bizlere ki bugün  elimizde, anladığımız dilden KUR’AN-I KERİM, dilediğimiz gibi okuyor ve  RAB’bimize şükrediyoruz.

Ve ne mutlu bana ki; Allah’ın Kitab’ını tanımamda kapıyı açan, Yüce Rab’bimi, Peygamberimi  ve Din’imi en iyi şekilde tanımama olanak sağlayanları ve emeği geçenleri, hiçbir gün aksatmaksızın dualarımla anıyorum. MEKANLARI CENNET OLSUN.

Selam ve Dua ile,

Fikret ARMAN

Reklamlar

About Fikret Arman

ALLAH'ın dosdoğru yoluna ileten tek Kitap; KUR'AN-I KERİM'DİR.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: