Charlie Hebdo MUHADDİSLERİ

“Dinleri ve onların kutsallarını alay konusu yapanlara lanet olsun!”

 kutubi-sitte-muhtasar-6-cilt-şamua-215_0

Fransa’daki olay, birkaç densizin “özgürlük” kisvesi altında halt yemesinden başka bir şey değildir. Özgürlük sınırsız değildir… Kimse benim kutsal saydığım değerlere hakaret edemez. Hele hele “Din ve inanç” konularında!.. Dünya özgürlüğü tarif ederken, inanç konularının kesinlikle ve kesinlikle “alay” konusu olmamasına özen göstermelidir.

Fransa’daki bu olaya, Türkiye olarak vatandaşıyla, bürokratıyla, medyasıyla, hükümetiyle, Cumhurbaşkanıyla, en sert  tepkiyi verdik. Hala da vermeye devam ediyoruz. Dünya ne derse desin haksız sayılmayız. Hiç ama hiç kimse benim inandığım dinin Peygamberi ile alay edemez… Dinimi alay konularına malzeme edemez… Buna inandığım için diyorum ki; “Dinleri ve onların kutsallarını alay konusu yapanlara lanet olsun!”

“Elin gavuru” dediklerimiz bunları yaptığında, bağırır, çağırır derslerini veririz de, bunlar kendi içimizde yapıldığında neden sus pus oluyoruz? Sayılabilecek kadar insanın dışında neden inananların büyük çoğunluğu sesini çıkarmıyor? Neden Peygamberimize yapılan o hakaretlere, o iftiralara  sessiz kalıyoruz? Fransa’daki olayda tepkilerini dile getiren vatandaş, bürokrat, medya, ülkeyi yönetenler nerede?

Bir kaç örnek vereceğim…

BİR MÜSLÜMAN DİNİYLE ALAY EDEBİLİR Mİ?

“Dinime küfreden bari Müslüman olsa!” sözü sanırım bu duruma “cuk” oturan bir benzetme olmuş.

Ülkemizi yönetenlerden birisi, dinime küfrederek, Bakara suresi için “makara” diyerek Allah’ın indirdiğiyle, inandığını söylediği diniyle, Kur’an-ı Kerim ile  alay ederken bizler bu söyleme, bu düşünceye tepki verebildik mi? Allah’ın dini ile alay eden bu kişi için ülkemdeki Müslümanlar ne yaptılar? Onu kınadılar mı? Cuma namazı çıkışında, dinini, Kitab’ını alay konusu yapan bu ülke yöneticisini  lanetlediler mi? Fransa’da dinimle, Peygamberimle alay edenler için sekiz sütuna manşet atan medya, o gün ne yaptı? Ülke yöneticisini de manşetine taşıyabildi mi?

“Elin gavuru” yapınca feryad-ı figan, üstüne üstlük “Ülke Yöneticisi” sıfatlı bizimki yapınca “ara sıra oluyor işte!” mi diyeceğiz?.. İnancımda bu ikiyüzlülüktür.

Şimdi soruyorum… Bizler kendi içimizde dinimizi alay konusu yaparken ve alay edenleri sorgulayamazken, dinimizi alay konusu yapan “Elin gavurunu” sorgulamaya ne kadar hakkımız var?

PEYGAMBERİMİZ KADIN DÜŞMANI MI?

Ali İmran Suresi 195: “Ben sizden erkek olsun, kadın olsun hiçbir çalışanın ürettiğini boşa çıkarmayacağım. Hepiniz birbirinizdensiniz.”

Allah, bizlere çalışan kadın ile çalışan erkekten örnek vererek “hepiniz birbirinizdensiniz.” diyor.

Acaba hepimiz birbirimizden miyiz? Aşağıdaki cümleleri de Peygamberimiz söylemiş… Muhaddisler öyle diyor.

“Kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir.”
Buhari 9/1391

“Eğer bir kimsenin bir kimseye secde etmesini emretseydim, erkeklerin kadınlar üzerinde olan haklarından dolayı kadınların erkeklere secde etmelerini emrederdim.” Tirmizi, Rada, 10/1159; Ebu Davud, Nikah 40/2140 Ahmed b. Hanbel, Müsned VI, 76; İbn Mace, Nikah 4/1852

“Ey kadınlar! Eğer kocalarınızın size olan haklarını bilseydiniz, ayaklarının tozunu yüzlerinizle silerdiniz.” Hafız ZehebiBüyük Günahlar Sayfa 187

“Namazı bozan şeyler kara köpek, eşek, domuz ve kadındır.” 

Sahihi Müslim, Salat 265; Tirmizi Salat 253/338 Ebu Davud, Salat, 110/720

“Uğursuzluk üç şeyde vardır: Kadında, evde ve atta.” 

Ebu Davud, Tıb, 24/3922; Müslim, Selam, 34/115 Buhari, Nikah, 17/4805

Muhaddislere göre bu cümleleri Peygamberimiz söylemiş. Daha çok var da, kısa kesiyorum… Şimdi düşünelim…

Allah insan olarak  sadece Adem ile eşi olarak Havva’yı yarattı. Ya diğerleri?.. Milyarlarca diğer insanları?..

Dünyaya gelmiş, Rab’bimin can verip yarattığı bütün Peygamberleri, erkek, kız bütün insanları doğuran KADIN’lar değil mi? Peygamberimiz Muhammed’i de bir “Kadın” doğurmadı mı? Peygamberimizin çocuklarını da Peygamberimizin eşleri olan  “Kadın”lar doğurmadı mı? Bir Kadını da başka bir kadın doğurmadı mı?

Şimdi soruyorum…

Peygamberimiz, kendisini doğuran “Kadın”ı bir alaca kargaya benzetmiş olabilir mi?

Peygamberimiz, annesine “Babamın ayaklarının tozunu yüzünle sileceksin!” dermiydi?

Peygamberimiz, kendisini doğuran “Kadın”ı kara köpekle,eşekle, domuzla bir tutar mı?

Peygamberimiz, kendisini doğuran “Kadın”a “uğursuz” der mi?

Benim inandığım Peygamberim Muhammed, kadınlar için, Muhaddislerin “söylemiş” dediği sözleri, o aşağılayıcı iftiraların hiçbirisini söylememiştir.

SADECE PEYGAMBERİMİZ Mİ TASVİR EDİLİYOR?

Kur’an diyor ki;

Şura Suresi 11: O’nun benzeri gibi hiçbir şey yoktur.

Muhaddis diyor ki;

“Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.” Müslim-İman 302; Buhari 97/24, 10/29; Hanbel 3/1

Hadisçilerin mantığına göre bu hadisi inkar eden kafir, bu hadise inanan ise gerçek Müslüman olacaktır. Bu muhaddislere göre ben kafirim. Allah beni affetsin. O muhaddislere soruyorum.

Hani O’nun benzeri gibi bir şey yoktu?

“Tasvir edilemez”liğe ne oldu? Peygamberimiz tasvir edilemez de, haşa Allah mı tasvir edilir?

Değerli Kardeşlerim… Bu konuda ciltler dolusu yazılır, bilirsiniz. Konuyu fazla dağıtmadan kısa kesiyorum ve…

YİNE SORUYORUM…

Birincisi… Yukarıda birkaç tanesini yazdığım hadisler gerçekten doğruysa;

Ve Müslümanlar bu hadislere inanıyorlarsa, demek ki Peygamberimizin gözünde Kadınlar aşağılık, uğursuz yaratıktan öte bir şey değil… Allah’ın da baldırı varsa ve bu tasvir de doğruysa, bizler yüzyıllardır bunlara inanıyorsak, “Elin gavuru”nun tasvirlerine “Peygamberimi nasıl tasvir edersin?” diye ses çıkarma hakkımız var mı?

İkincisi… Yukarıda birkaç tanesini yazdığım hadisler gerçekten uydurma ise;

Yüzyıllardır KÜTÜB-İ SİTTE’de yer alan ve Kur’an’ın dışında hemen hemen her dini kitapta yer alan bu uydurma hadisler için bu güne kadar ne yapılmıştır? Benim Peygamberime “hadis yoluyla” yüzbinlerce, milyonlarca iftira atanlar, bu güne kadar kınanmışlar mıdır? İnanan Müslümanlarım, Cuma namazı çıkışı bu iftiracıları lanetlemişler midir. Diyanet İşleri bu konuda fetva vermiş midir? Aynı şekilde medyamız, köşe yazarları, yöneticilerimiz bu konuda gereğini yapmışlar mıdır?

Evet… Bu hadisler gerçekten uydurma ise ve biz inananlar yüzyıllardır bu hadisleri koruyor(!), ses çıkarmıyor ve mışıl mışıl uyuyorsak, “Elin gavur”una laf söylemeye ne kadar hakkımız var?

Selam ve Dua ile,

Fikret ARMAN

Reklamlar

About Fikret Arman

ALLAH'ın dosdoğru yoluna ileten tek Kitap; KUR'AN-I KERİM'DİR.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: