“ALLAHA  İMAN  ETTİM”  Dediği  Halde   ŞEYTANA UYANLAR !..

“ALLAH’ın gösterdiği doğru yolu izlemeyen kavimler helak olmuşlardır.”

şeytanve kuran  görselleri ile ilgili görsel sonucu

Şeytan, ALLAH’a iman edenleri yoldan çıkarmak için her şeyi yapacağını söylüyor, Yüce ALLAH da bunu bize hatırlatırken kesinlikle şeytanı dost edinmememizi, izinden gidip doğru yoldan sapmamamız için uyarıyor bizleri.

Nisa Suresi 119. Ayet: “Yemin olsun, onları saptıracağım, onları kuruntulara/hurafelere/anlamını bilmeden okumaya mutlaka iteceğim. Onlara mutlaka emir vereceğim de davarların kulaklarını yaracaklar; onlara muhakkak emredeceğim de Allah’ın yaratışını/yarattıklarını değiştirecekler.” Kim Allah’ı bırakıp da şeytanı yandaş edinirse açık bir hüsrana kesinlikle yuvarlanmış olacaktır.

Hemen hemen her yazımda vurguladığım ilk dört şey;  “Okuyalım, anlayalım, düşünelim, aklımızı kullanalım” olmuştur. Ama okumayan bizlerin düşünmeyip  aklımızı da kullanmadığımız su götürmez bir gerçek. Müslüman aleminin en büyük eksiklikleridir saydıklarım. Okuduğu kitabın ne dediğini anlamadan, bilmeden ezbere yapılan ibadetler. Okuduğu kitaptan habersiz evliyanın peşinden koşmalar. Daha kitabının ne dediğini öğrenmeden hadisleri rehber edinmeler. Böyle olunca yeryüzünde huzur bulamayan bir ümmet. Fas’tan Endonezya’ya kadar Müslümanların yaşadıkları ülkelere şöyle bir bakalım… Hangisinde huzur ve mutluluk var? Ülkelerinden kaçanların çoğu neden ağırlıklı olarak Hristiyanların yaşadıkları ülkeleri seçiyor? Sorunun cevabını versek de çözümünü gerçekleştiremiyoruz. Ve Yüce ALLAH’ın, bizden önceki kavimleri neden helak ettiğini “iman ettik” dediğimiz kitabını okumadığımız ve öğrenmediğimiz için Muhammed’in kavmini de helak etmektedir.  Çünki bu kavim Kur’an’ı terk etmiştir.

Furkan Suresi 30. Ayet:  Resul de şöyle der: “Ey Rabbim, benim toplumum, bu Kur’an’ı terk edilmiş/dışlanmış halde tuttular.”

Hesap günü Peygamberimizden sorulacağında Peygamberimiz böyle diyecek. “Ümmetim  bu Kur’an ı terketti.”

ALLAH’ın kitabını okumayıp, düşünmeyip, aklımızı kullanmadığımızda, sözde evliyanın yolunu izleyip şeytanın peşine takıldığımızda hesabını veremeyeceğimiz bir yola, şeytanın yoluna sapmayalım. Şeytanın ayak izlerini takipten bir an önce vazgeçelim. Vakit geçirmeden duvarlara astığımız ve kapağını dahi açmadığımız, iman ettiğimiz kitabımızı ANLADIĞIMIZ dilden okuyalım, anlayalım, düşünelim ve aklımızı kullanalım.

O’na abdestsiz dokunulmaz!.. O’nu herkes anlamaz!.. ve benzeri şeytani düşünceleri bir tarafa bırakarak ALLAH’ın kitabını, dini ve gerçek imanı anlayanlardan, bir daha ayrılmamak üzere doğru yolu bulanlardan olalım.

ALLAH’a iman ettim diyorsan; önce ALLAH’ın Kitabını okuyup ANLAYACAKSIN… Şeytanın peşini bıraktığına şükredecek ve daha sonra, ALLAH’ın sözleri olmayan bu kitaplara gereken dersi vereceksin. Bir an önce… Vakit geçip de helak olmadan.

Zümer Suresi 3. Ayet: “Gözünüzü açıp kendinize gelin! Arı-duru din yalnız ve yalnız Allah’ındır! O’nun yanında birilerini daha veliler edinerek, “Biz onlara, bizi Allah’a yaklaştırmaları dışında bir şey için kulluk etmiyoruz.” diyenlere gelince, hiç kuşkusuz, Allah onlar arasında, tartışıp durdukları konuyla ilgili hükmü verecektir. Şu bir gerçek ki, Allah, yalancı ve nankör kişiyi iyiye ve güzele kılavuzlamaz.”

Doğrusunu ALLAH bilir.

Selam ve Dua ile,

Fikret ARMAN

Reklamlar

About Fikret Arman

ALLAH'ın dosdoğru yoluna ileten tek Kitap; KUR'AN-I KERİM'DİR.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: